Orient Express  z Compagnie Internationale des Wagons-Lits - Ręcznie nakręcany posrebrzany zegarek kieszonkowy
Oferta powitalna
Bez długoterminowych zobowiązań

1 replika zegarka kieszonkowego
+ dokumentacja
+ łańcuszek do zegarka

19,90zł Koszty przesyłki gratis


Dane osobowe

Orient Express z Compagnie Internationale des Wagons-Lits - Ręcznie nakręcany posrebrzany zegarek kieszonkowy

Zróbcie sobie przyjemność! Stańcie się szczęśliwymi posiadaczami tego pięknie zdobionego zegarka kieszonkowego! Wspaniałe dzieło zegarmistrzostwa, którego elementy – koła zębate, wychwyt, spirala i inne części – można obserwować w trakcie ruchu mechanizmu. Prawdziwe małe dzieło sztuki, ktorego wieczko jest ozdobione oryginalnym wizerunkiem: legendarna lokomotywa kolei austriackich kkStB 310 prowadząca pociąg marzeń: Orient Express!


Mechaniczny majstersztyk wykonany w hołdzie złotym latom panowania parowozów.

Elegancki zdobiony zegarek kieszonkowy, który oferuje Editions Atlas, proponuje poznanie dwóch znakomitych mechanizmów: imponującej i potężnej mocy parowozu kkStB 310 oraz subtelności zegarmistrzowskiego majstersztyku, którego działanie można obserwować przez jego przezroczystą tarczę. Nie znudzi Wam się wyjmowanie Waszego zegarka, podziwianie jego posrebrzanych zdobień, odczytywanie wygrawerowanej na wieczku nazwy lokomotywy. Zwróćcie uwagę na szczegóły: tarczę i eleganckie rzymskie cyfry, wskazówki w kształcie obelisków, perfekcyjnie odtworzony wizerunek Orient Expressu, który w obłokach pary i tumanie dymu opuszcza Paryż i udaje się w kierunku Stambułu!

- Pokrywa koperty z artystycznym wizerunkiem parowozu kkStB Reihe 310


- Tarcza ukazuje skomplikowaną budowę niezawodnego mechanizmu

średnica zegarka: 4,2 cm

Orient-Express, marzenie o luksusowej podróży

Oto jedna z najsłynniejszych lokomotyw wspaniałych czasów pary! Oznaczona symbolem kkStB 310, jest uważana przez wielu znawców za jedną z najpiękniejszych w swojej epoce. Ten parowóz, klejnot kolei austriackich, zaprojektowany przez Karla Gölsdorfa mierzył 21,4 m długości i posiadał moc 1800 KM. Na ziemiach polskich otrzymał oznaczenie Pn12. I nie jest przypadkiem, że jego historia splotła się ściśle z dziejami Orient Expressu, którego skład ciągnął w latach 1911-14: jedynie maszyna o równym mu prestiżu mogła poprowadzić najsłynniejszy pociąg Europy!

Z całą pewnością Orient Express jest jednym z najsłynniejszych luksusowych pociągów świata. Symbolizuje marzenia o podróżach, egzotykę Orientu i bogactwo pasażerów z wyższych sfer, którzy mogli sobie pozwolić na przejazd w luksusowych wagonach sypialnych i kosztowanie wyrafinowanych dań w wagonie restauracyjnym...

Dokumentacja

Z 6-stronicowej dokumentacji z certyfikatem autentyczności, dołączonej do zegarka, można dowiedzieć się wszystkiego o historii, szczegółach technicznych legendarnej lokomotywy.

 

Format po złożeniu: 15 x 15 cm

Fascynująca kolekcja klasycznych zegarków kieszonkowych przypominająca złotą erę parowozów.

Trudno o bardziej fascynujące maszyny łączące stal i węgiel, ogień i wodę, niż parowozy. Ta ekskluzywna kolekcja najwyższej jakości pamiątkowych zegarków kieszonkowych przypomina legendarne lokomotywy, które na początku XIX wieku stały się symbolem siły i mobilności, a teraz pozwalają powrócić nam do romantycznych czasów podróży koleją. Każdy z czasomierzy wyposażono w klasyczny, precyzyjny mechanizm zegarowy. Ich pokrywy ozdobiono wizerunkami parowozów wykonanymi specjalnie dla tej ekskluzywnej kolekcji.

 

Te nastrojowe przedstawienia wyróżnia artyzm oraz wysoka jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Dzięki dokumentacji dołączonej do każdego modelu zdobędziecie szczegółową wiedzę o technicznej budowie zegarka oraz fachowe wiadomości o danej lokomotywie parowej. Zapewnijcie sobie już dziś możliwość kolekcjonowania tych unikalnych modeli zegarków kieszonkowych.

Prezenty:

1. wysyłka
- 1 łańcuszek do posrebrzanego zegarka kieszonkowego 

2. wysyłka
- 1 eleganckie pudełko do kolekcjonowania dokumentacji
- 1 nostalgiczna blaszana tabliczka z wizerunkiem parowozu Mallard

3. wysyłka
- 1 stojak do prezentacji Waszego ulubionego zegarka kieszonkowego

4. wysyłka
-1 dekoracyjna drewniana witrynka

Twój koszyk

Artykuł

ilość

cena

Usuń

Razem bez kosztów dostawy

Koszty dostawy

Razem