Znają Państwo legendarny autobus Ikarus 620?
Oferta powitalna
Bez długoterminowych zobowiązań

1 model Ikarus 620
+ 1 plakat

19,90zł Koszty przesyłki gratis


Dane osobowe

Znają Państwo legendarny autobus Ikarus 620?

Autobusy legendarnej marki Ikarus przyczyniły się do światowego sukcesu węgierskiego przemysłu w drugiej połowie dwudziestego wieku. Wydawnictwo Editions Atlas SA podjęło decyzję, aby ożywić tę markę i legendarny autobus z lat 60 przeszłego stulecia, wypuszczając na rynek model Ikarus 620 w nowej limitowanej serii dla kolekcjonerów.


Uwaga, drzwi zamykają się! Model Ikarus jest gotowy do odjazdu!

Wyprodukowany w wielu wersjach ulubiony model Ikarus 620 cieszył się powodzeniem pasażerów w mieście i na wsi przez kilkadziesiąt lat. Najważniejszymi elementami programu produkcji były znakomity sześciocylindrowy silnik Diesla Csepel oraz nowa, zaokrąglona karoseria.

 

- Miniatura jest wiernym odwzorowaniem oryginału łącznie z najmniejszymi szczegółami. Nazwa modelu znajduje się na plastikowej podstawce.

- W nowo wyprodukowanym modelu precyzyjnie odtworzono również specjalny układ siedzeń.

- Dzięki ekspertom wydawnictwa Editions Atlas SA dokładnie skopiowano również wszystkie szczegóły tego ekskluzywnego modelu.

- Model wiernie oddaje kolory oryginalnego lakieru.

- Napis na miniaturce autobusu wygląda identycznie jak napisy, które znajdowały się na oryginałach.

Legendarny autobus

Początek historii sukcesu fabryki autobusów Ikarus sięga w 1895 r., gdy otworzono pierwszy warsztat do produkcji powozów i pojazdów, którego właścicielem był Imre Uhry. Wieści o rodzinnym zakładzie rozeszły się na całą Europę i nawet światowy kryzys gospodarczy nie był w stanie zatrzymać wzrostu produkcji. Po drugiej wojnie światowej fabryka została upaństwowiona.

 

Pierwszy pojazd marki Ikarus został zaprezentowany w 1948 r. na budapesztańskich międzynarodowych targach wiosennych. Wtedy też po raz pierwszy świat dowiedział się o autobusach, które miały zapisać karty historii motoryzacji. Przez dziesiątki lat autobusy floty Ikarus były ważnym elementem życia w wielu europejskich miastach. Gwarantowały one również niezawodne połączenia na wsi.

Ikarus. Największy na świecie producent autobusów

Kolekcja Ikarus to pierwsze takie zestawienie najbardziej legendarnych i nostalgicznych pojazdów tego producenta. Autobusy marki Ikarus były eksportowane do ponad 70 krajów na świecie. Ikarus był najważniejszym producentem autobusów w latach 70. Bez dalszego zobowiązania do zakupu mogą Państwo poszerzyć swoją wiedzę dzięki modelom takim jak Ikarus 30, Ikarus 66, Ikarus 311 i zbudować cenną kolekcję, którą można zakończyć w dowolnym czasie zgodnie z Państwa życzeniem.

Twoje prezenty:

1. wysyłka:
- 1 plakat Ikarus


3. wysyłka:
- 1 model Porsche 901 w skali 1:43


4. wysyłka:
- 1 scyzoryk wielofunkcyjny

Twój koszyk

Artykuł

ilość

cena

Usuń

Razem bez kosztów dostawy

Koszty dostawy

Razem